15 Temmuz gazileri Bakanlık önünde eylem yaptı: 300 milyon TL bize verilmedi!


15 Temmuz’da hayatını kaybedenler için başlatılan kampanyada toplanan paralar hâlâ sahiplerine ulaşmadı. 15 Temmuz gazileri ve şehit yakınları ödenmeyen paraları için eylem yaptı ve toplanan 300 milyonun ödenmesini istediler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde toplanan grup basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, “2016 Temmuzundan bu yana hükümetimiz tarafından bizlere birtakım sözler verilmiş fakat bu sözlerin bir kısmı ne yazık ki yerine getirilmemiştir. Tutulmayan sözler yüzünden şehit yakınları ve gaziler olarak kırgınlığımızı ifade etmek istiyoruz” dediler.

Yapılan açıklamada “Bizler 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak hiçbir konuda pozitif ayrımcılık talep etmiyoruz. Aziz milletimiz bilsin ki; 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler olarak bizler ilgili kurumlar tarafından adeta 2. sınıf şehit yakını ve gazi muamelesi görmekteyiz” görüşünü dile getirdiler.

Şehit yakınları ve gaziler, kendileri için toplanan ve devletin kasasında olduğu açıklanan 300 milyon TL’nin ivedilikle son kuruşuna kadar muhataplarına dağıtılmasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir