İsrail ile ticaretin durdurulmasını isteyen başörtülü kadınlara ters kelepçeli gözaltı ve işkence

İsrail ile Türkiye arasındaki ticaretin kesilmesi için Beyoğlu’nda eylem yapan kadınlar ters kelepçeyle gözaltına alındı.

Filistin İçin Bin Genç oluşumunun çağrısıyla İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü önünde toplanan kadınlara polisler sert müdahalede bulundu. Polis çok sayıda kadını ters kelepçele ile gözaltına aldı. Polis eyleme katılan kadınları tartaklayarak polis araçlarına bindirdi.

Filistin İçin Bin Genç girişiminden sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Türkiye’nin polisi İsrail’in askeri! Darp edilerek ters kelepçeyle gözaltına alınan arkadaşlarımıza araçta elleri bağlı olmasına rağmen işkence devam ediyor! Ne koruduğunuz holdingler ne de onların yardımcısı devlet şiddeti bizi korkutabilir” denildi.

Duyuran yine ‘FETO’ medyası, diğerleri nerede?

Türkiyede rejime dokunmadığın sürece başörtünle doktor, öğretmen ve hatta milletvekili bile olabilirsin ama iktidarın pisliklerini dile getirdiğin an “terörist” ilan edilirsin. İşte “FETÖ” bu yüzden var, Bu yalan sebebiyle onbinlerce tesettürlü dindar kadın tutuklandı, sebep rejimin ihanetlerine muhalefet etmek…

https://www-tr724-com.cdn.ampproject.org/c/www.tr724.com/israil-ile-ticaretin-durdurulmasini-isteyen-kadinlara-ters-kelepceli-gozalti/amp

https://www.tr724.com/israil-ile-ticaretin-durdurulmasini-isteyen-kadinlara-ters-kelepceli-gozalti/


Özgür Özel, ‘İsrail’ karşıtı eylemde gözaltılara tepki gösterdi: Gençler derhal serbest bırakılmalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir