Yeneroğlu: AKP’nin yaptığı haksızlıklar ve hukuksuzlar nedeniyle çocuklarımın yüzüne utanmadan bakamıyordum


Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların dayanılmaz boyutlara geldiğini belirten Yeneroğlu, AKP’de olduğu son 1 yılda çocuklarının yüzüne utanmadan bakamadığını söyledi.

Gazeteci Adem Özkese’nin Youtube kanalına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP’den ayrılış süreci ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ali Babacan’ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP’de siyaset yaptığı döneme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade eden Yeneroğlu, çocuklarının yüzüne bakabilmek için AKP’den ayrıldığını ifade etti.

“Mesele namazdan sonra dua ettiğinizde kendinizle barışık bir şekilde Allah’a yalvarabiliyor musunuz” diyen Yeneroğlu, “AK Parti’de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?” sorusuna, “Son bir yılda bakamıyordum” diye cevap verdi.

YENEROĞLU: DÜŞMAN HUKUKU VAR. BASIN TAMAMEN ELLERİNDE

AKP ile yollarını ayırma nedenini anlatan Yeneroğlu şöyle konuştu:

“2016’dan şunu gördüm bir kere yurt dışında yaşıyorsunuz. İdealleştirerek bakıyorsunuz. Romantik bir bakış açısı var Türkiye’ye. Türkiye’nin gerçekleriyle hemhal değilsiniz. Meseleleri tam olarak bilmiyorsunuz. Ama Türkiye’ye geldikten sonra pratik eleştiriler, dışlanan birçok kesimle görüştüm. Azınlıklarla iletişim kurdum. Ve baktım ki bu insanların önemli bir bölümü hadlerini bilmeleri gereken toplumsal sınıflara bölünmüş. Ve bu adeta genlerine işlemiş. Biz de o gülücükler, o görünen hoş ortam gerçeği yansıtmıyor. Şimdi 2016’da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Elbette Sayın Erdoğan’a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü basın tamamen ellerinde. Kamuoyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten.”

https://www.tr724.com/yeneroglu-akpnin-yaptigi-haksizliklar-ve-hukuksuzlar-nedeniyle-cocuklarimin-yuzune-utanmadan-bakamiyordum/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir