Saray’a Vatan Parti’li danışman


Vatan Partisi üyesi Furkan Gökşen, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Oktay Saral’ın danışmanı olarak Saray’a atandı.

Vatan Partisi üyesi Gökşen, Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevine başlar başlamaz parti üyelerine bir mesaj gönderdi.

Furkan Gökşen’in mesajı şöyle:

“Değerli Vatan Partisi üyeleri ve mensupları. Sizlerle olmaktan ve Vatan Partisi’nin vatan mücadelesinde yer almaktan hep gurur duydum. Lüzümü üzerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başdanışmanlığını yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Oktay Saral’ın Danışmanlık görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Benimle beraber bu kutlu yolda omuz omuza yürüyecek dostlarım Kutluhan Tencan ve Burak Bayoğlu arkadaşlarımızla Vatan Partisi’nden istifa etmiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı Siyaset yeri değildir. Yüce Devletimizin En Üst Makamıdır. Herhangi bir partiye üye olmamızın gerek Devletimizin Etik Kuralları, gerekse Cumhurbaşkanlığında bizlere verilen görevler konusunda etik olmayacağından dolayı istifamızı Yargıtay üzerinden yaptık.

Türkiye’mize ve Memleketimiz Gaziantep’e yakışır hizmetler edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kalın sağlıcakla. Cumhurbaşkanlığı Danışmanı, Furkan GÖKŞEN”

Tayyar’ın istifasından sonra gelmesi dikkat çekti!

Furkan Gökşen’in saraya atanmasının, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e “haddini bil” diyen ardından siyaseti bırakan Şamil Tayyar’ın istifasının ardından gelmesi dikkat çekti.

Doğu Perinçek, Erdoğan için “İslamcı Kemalist” benzetmesi yapmış, Tayyar da Perinçek’e “Haddini bil” demişti. Polemiğin ardından Tayyar istifa etti.

https://www.tr724.com/saraya-vatan-partili-danisman/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir