Yenişafak Yazarı Kaplan: İktidar toplumu sekülerleştirdi; gençler İslam’ı terk ediyor


‘İslamcı’ kimliğiyle bilinen Yenişafak Yazarı Yusuf Kaplan, son dönemde Türkiye’de özellikle gençler arasında İslam’dan kaçışın hızlandığını hatırlatarak uyardı.  Toplumun sekülerleşmesi sürecinin, sağ-muhafazakâr iktidarlar eliyle gerçeğe dönüştürüldüğünü anlatan Kaplan, “Böyle giderse, bu toplum İslâm’ı terk eder ve yok olma sürecine sürüklenir -Allah muhafaza.” ifadelerini kullandı.

Yusuf Kaplan’ın gazetedeki dünkü köşesinde ‘Türkiye’nin istiklal ve istikbal mücadelesi tehlikede!’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısına, “Türkiye, çok yönlü, kapsamlı ve zorlu bir istiklal ve istikbal mücadelesi veriyor…” sözleriyle başlayan Kaplan, ardından, “İstiklal ve istikbal mücadelesi, Türkiye’nin yönünü ve yörüngesini bulma, yeniden tarihin akışını değiştirecek uzun soluklu bir medeniyet yürüyüşüne soyunma mücadelesidir. Bu iş, hamasetle, sloganla filan olacak bir iş değildir.
(…)
Türkiye, tarihî bir süreçten geçiyor: 7 milyonluk genç kuşağın 5 milyonu bu ülkeye, bu ülkenin ruhuna, ruh köklerine, İslâm’a olan aidiyet bilincini de aidiyet bağlarını da kaybetmiş durumda.
İslâm’la ilişkisi sıfırlanan, aidiyet bilinci yok olan kuşaklar, bu toprakları koruyamazlar. Köklü bir direniş, diriliş ve varoluş yolculuğuna ihtiyacı var bu toplumun.
Böyle giderse, bu toplum İslâm’ı terk eder ve yok olma sürecine sürüklenir -Allah muhafaza.
Bu toplum varlığını İslâm’a borçludur.
(…)
Toplumun sekülerleşmesi süreci, sağ-muhafazakâr iktidarlar eliyle gerçeğe dönüştürüldü. Gelinen noktada İslâmî kesimler güle oynaya sekülerleşiyor, İslâmî duyarlıklarını yitiriyor, hatta İslâmî kesimlerin çocukları deizme, ateizme doğru kayıyor… Toplumda süratle gerçekleşen bir İslâm’ı terketme süreci yaşanıyor…
(…)
Bu toplumun yeniden Müslümanlaşması, adalet, hak-hukuk, helâl haram ölçüleri gibi İslâmî ilkeler ışığında yeniden inşa edilmesi gerekiyor.
Eğitimin, kültürün, sanatın, medyanın sömürgeci, mankurtlaştırıcı bir zihniyetle adeta toplumu yok etmek için savaştığı bir ortamda toplum, genç kuşaklar İslâm’ı terketmeyecekler de ne yapacaklar!
Acil önlemler alınması şart. Türkiye’nin istiklal ve istikbali tehlikelide!
Vesselâm.”

https://www.tr724.com/yenisafak-yazari-kaplan-iktidar-toplumu-sekulerlestirdi-gencler-islami-terk-ediyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir