Türk usulü tam kapanma desteği: “Sıkıntıya düşen esnafımız olduysa, helallik istiyoruz” – Erdoğan’a tepki çığ gibi: #HelalEtmiyorum

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, kontrollü normalleşmenin ise pazartesi gününden itibaren başlayacağını açıkladı. Erdoğan, ‘sıkıntı çeken esnaf olduysa’ diyor konuşmasında. Tam kapanma sürecinde çok sayıda esnaf evine ekmek götüremediği için intihar etmişti.

https://www.tr724.com/erdogan-sikintiya-dusen-esnafimiz-olduysa-helallik-istiyoruz/


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sıkıntıya düşen esnafımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.” sözleri büyük yankı uyandırdı. Vatandaşların Erdoğan’a tepkisi sert oldu. #HelalEtmiyorum etiketiyle kısa sürede 141 binden fazla paylaşım yapıldı. #HelalEtmiyorum etiketi Türkiye gündeminin birinci sırasına yerleşti.

İşte o etiketle paylaşılan tweetlerden bazıları…

https://twitter.com/search?q=%23HelalEtmiyorum&src=trend_click&vertical=trends

BEN EVİMDE AÇ YATIYORUM

Sokak röportajında konuşan bir vatandaş ise evinin ihtiyaçlarını gidermek için altınını bozdurmak zorunda kaldığını anlatıyor. “Eşime ve büyük oğluma para gönderdim. Küçük oğluma gönderemedim. İki gündür evimde sadece yumurta yiyorum. Ben aç yatıyorum çoğu zaman. Hakkımı helal etmiyorum.” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir