Sedat Peker olayının derin analizleri: Devletin içinde kim kiminle çatışıyor? Türkiye’deki kokain trafiği kimin kontrolünde? Erdoğan bu işin neresinde?

Millet Netflix dizisi izler gibi her gün yeni bölümün yayınlanmasını bekliyor.

Nasıl bir dümendir şu an çözebilmiş değilim. Ancak Berat’ın Amazon’dan sipariş ettiği yüzüğe yayın yasağı getirenler, nedense Peker’in videolarına yol veriyorlar…

Ülke mafya devlet iç içe geçmişliğinin zirvesinde.

Mafya babası devletin bakanlarına çakıyor, ses başka mafya ve derin yapılanmalardan geliyor.

Peker atarlanıyor, Çakıcı atarına gider yapıyor, Ağar alayına toptan dalıyor…

Soylu haber yollayıp, “Hani çakacağım ama alınmasın lütfen” diye rica ediyor filan…

Ülke ipi kopan tespih taneleri gibi darmadağın.

Bu saatten sonra değil Reis, kim gelse bu memleketi artık toparlayamaz.

Şahsen, bu toplumun kötülüğün hakim olmasına gösterdiği rızadan dolayı daha fena günler yaşayacağına inanıyorum.

Ekranda elini bilmem ne şekline sokup “Yiyorsa Sülü’yle gelsenize!” ya da “Sıkıysa gel da” diyerek bir bakanı rest çeken mafya liderini izliyoruz, dizi film izler gibi.

Tabii karşılarında gariban öğretmen ya da suçsuz, günahsız masum aileler yok. Öyle “Paketledik getirdik” diye afra tafra atıp havuzda yayınlayacak habere dönüştüremiyorlar. Anlıyoruz ki, mafya lideri haklı gibi..

Yemiyor… Bakan muhalefet liderlerine hakaret edebiliyor, HDP liderini aşağılıyor, önüne geleni tehdit ediyor ama mafya lideriyle artık nasıl pis işlere beraber bulaştıysa, gıkını çıkaramıyor!

Bir ülkenin daha rezil ve sefil olması mümkün mü?

M. NEDİM HAZAR 


Türkiye’deki Kokain Trafiği Kimin Kontrolünde? SedatPeker’in Süleyman Soylu’ya yönelik son açıklamalarının analiylerı aşağdaki videolarda, olayı çözmek isteyen mutlaka bu gazetecilerı takip etsin: Said Sefa, Adem Yavuz Arslan, Cevheri Güven !

Kokain trafiğine dair ilk defa duyacağınız inanılmaz bilgiler. Mehmet Ağar işin neresinde? Demirören’den Cavit Çağlar’a kadar uzanan bir hat. Mehmet Ağar, Cavit Çağlar, Yıldırım Demirören… başka kimler var?

Said Sefa analizleri:

Peker’den Erdoğan’a mesajlar! Erdoğan’ı devirmeye çalışan bakanlar.

Peker’den Erdoğan’a mesajlar! Erdoğan’ı devirmeye çalışan bakanlar.

Peki ama bu neyin kavgası ? Bu videolarla YAŞ ve HSK seçimlerinin ilgisi ne ? Eski Ergenekon sanıklarından Emin Gürses’in “İki bakan ve bir başkan Erdoğan’ı devirmek istiyor” açıklaması ne anlama geliyor. Cevapları bu videoda

Adem Yavuz Arslan analizleri:

Sedat Peker, Ağar ve Pelikan’la çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Peker’in stratejisi, anlattıklarıyla ilgili ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunun analizi…

Cevheri Güven analizleri:

Peker’in oltasına gelen ilk sazan Süleyman Soylu

Sedat Peker 5. video: Ağar büyük kozunu oynadı

Sedat Peker, Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu’yu paspasa çevirince Ağar ekibi en büyük kozunu oynadı. Peker’in ikinci videosundan sonra başlayan değişim 5. videoda tam anlamıyla oturdu. Artık roller değişti. Altınbaşlar’dan yolsuzluklara artık bambaşka bir boyuttayız…


Not: MİT bu olayın neresinde? Bence tam göbeğinde, Sedat Pekeri 15 temmuz darbe tiyatrosunda kullandığı gibi şimdi yine kontrollü şekilde kullanıyor, ortamı hazırlıyor ve konuşmasını sağlıyor. Kirmizi cizgiler belli, Sedat Peker Erdogana ve MIT`e dokunmuyor, hatta Erdogan hakkinda “abi” diyor, o cok masum, hicbirseyden haberi yok, etrafini sarmislar, aldatiyorlar algisini yayior, vah vah 🙂

‘BİR OLAY KİMİN İŞİNE YARIYORSA FAİLİ ODUR’

Yıllarca Milli İstihbarat Teşkilatında çalışan rahmetli Mahir Kaynak ne diyordu, “Bir olayın failinin kim olduğunu anlamak için öncelikle ‘Bu olay kimin işine yarıyor?’ sorusunu sormak gerekir..”

Kimin işine yarıyor?

  1. Erdoganin, etrafini ceteler sarmis, kendisinin hicbirseyden haberi yok, yanlis bilgilendiriliyor manasinda konusan Sedat Peker bu sözleriyle Erdogani temize cikartiyor…
  2. Ergenekoncu derin yapinin avrasyaci ulusalci kanadi rakiplerini temizliyor.

Hatirlayin, 15 temmuzdada MIT`in parmagi vardi ve cakma darbeden sadece Erdogan ve ittifak ettigi Ergenekoncu yapi kazancli cikmisti, Allahin lutfu diyerek büyük tasfiye operasyonu baslatilmisti, “darbe” bahanesiyle devletin alti üstüne getirilmisti..

SORU: Türkiye düsünce özgürlügü ve medya bagimsizligi acisindan Cinide solladi, Türkiye en cok gazetecinin tutuklu oldugu ülke haline geldi, Fetö metö palavrasiyla medya kurumlari gasp edildi, rejimi elestirenlerin Youtube, Facebook ve Twitter hesaplarine aninda engeller çıkartıldı ve bu sansürler hala devam ediyor.

Böyle bir durumda Sedat Pekerin videolarina neden yayin yasagi gelmiyor, engellenmiyor? Erdogan istese, MIT istese bunu yapamazmi? Bal gibide yapar ama demekki istemiyor, buda 15 temmuza benzer bir tiyatromu oynaniyor sorusunu akla getiriyor….


SEDAT PEKER’E CENAZE İZNİ VERMEYEN KİM?

Suç örgütü lideri Sedat Peker videoları ile Türkiye’yi sarsmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar’a yönelik çok ağır suç ifşaalarında bulunan Peker her videosunda “fetöcülerin kendine annesinin cenazesine katılma izni vermediğini” anlatıyor. Peki olay gerçekte ne, konunun ‘fetö’ ile ilgisi var mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir