Öğretmen Günerigök, son arzusu gerçekleştirilmeden hayatını kaybetti!


15 Temmuz’dan sonra görevden uzaklaştırılan ve yaşadığı sıkıntılı süreçte cilt kanseri olan Ömer Günerigök hayatını kaybetti. Son arzusu 4 yıldır tutuklu olan ağabeyini görmek olan Türkçe öğretmeni Günerigök’ün ağabeyini göremeden Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.

Cilt kanseri Ömer Günerigök’ün ölüm haberini HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medyadan duyurdu.

Gergerlioğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Açığa alınıp, iade edilen ama kendisine ve ailesine çok çileler çektirilen 28 yaşındaki Ömer Günerigök malign melanom nedeniyle tedavi gördüğü Erzurum’da hayatını kaybetmiş. Son arzusu cezaevindeki abisini görmekti, göremedi Nice hayatları gençliğinin baharında yaktılar!’’ ifadelerini kullandı.

2019’DA BERAAT ETMİŞTİ

2015’te KPSS sınavında Türkiye 12. olan Ömer Günerigök memleketi Bingöl’ün Çavuşlar Köyüne öğretmen olarak atandı. 15 Temmuz’dan sonra önce görevinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 3 ay sonra görevine iade edilen Günerigök başka bir okula sürgün edildi. Daha sonra gözaltına alınan Ömer Günerigök, cemaat soruşturmaları kapsamında hakkında açılan davadan 2019’da beraat etti.

4 yıl önce hem ağabeyi Taner Günerigök hem de kuzeni gazeteci Hamza Günerigök’ün tutuklanması nedeniyle zor günler geçiren Ömer Günerigök 5 ay önce cilt kanserine yakalanmıştı.

https://www.tr724.com/ogretmen-gunerigok-son-arzusu-gerceklestirilmeden-hayatini-kaybetti/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir