Kırgız gazeteci cinayetinde tecavüz iddiası: Mehmet Ağar ve milletvekili oğlunun adı karıştı

Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman’ın geçen yıl 28 Mart’ta evinde ölü bulunmasıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı: “Mehmet Ağar’ın oğlu AKP’li Tolga Ağar, Yeldana’ya tecavüz etti!”

Elazığ’da yayın yapan Kanal 23’te ‘Maksat Gezmek’ programının sunucusu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili ortaya çok ciddi bir iddia atıldı. Gazeteci Sedat Sur’un iddiasına göre Kaharman’a, ölmeden bir gün önce Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar tarafından tecavüz edildi. Kaharman’ın bu olayı jandarmaya da bildirdiği ancak Tolga Ağar’ın, Mehmet Ağar tarafından bölgeden helikopterle aldırıldığı öne sürüldü.

Tayyip Erdoğan, Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar.

TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Gazeteci Sedat Sur, Kaharman’ın ölümüyle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

  • Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüz edildikten bir gün sonra evinde ölü bulundu.
  • Ağar oğlunu helikopterle aldırdı.
  • Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman, Elazığ’da Kanal 23 TV’de çalışıyordu.
  • İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Yeldana, 27 Mart 2018 tarihinde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından röportaj bahanesiyle Dersim/Pertek ilçesine çağrıldı.
  • Ağar’ın oğlu burada Yeldana’ya tecavüz ediyor. Yeldana, yarı çıplak halde kaçarak Pertek Jandarma Karakolu’na sığınıyor.
  • Yeldana, karakolda iken Mehmet Ağar’a haber veriliyor. Ağar, oğlunu helikopter göndererek bölgeden çıkartıyor.
  • Yeldana’da eve gönderiliyor. Bir gün sonra Yeldana evinde ölü bulunuyor.
  • Olay haberlerde “şüpheli ölüm” “intihar” diye geçiyor.
  • Elazığ’da yaşayan herkes bu olayı bu şekilde biliyor ancak devletin korkusundan kimse konuşmuyor.
  • Not: Sağlam kaynaklardan ulaşan bilgilerle yazdım.
ÇALIŞTIĞI KANAL DA ‘ŞÜPHELİ ÖLÜM’ DEMİŞTİ

Kaharman’ın çalıştığı televizyon kanalı, olayın ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘şüpheli ölüm’ ifadelerini kullanmıştı. Kanal 23 konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:
“Gittiği her yerde sempatikliğiyle, kendine has tavırlarıyla, konuşmasıyla 7’den 70’i kahkahaya boğan Yeldana Kaharman bu sabah evinde şüpheli bir şekilde ölü bulundu. Kazakistan doğumlu ve Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi olan Yeldana Kaharman, kısa zamanda Elazığ’da herkes tarafında çok sevildi… Hayat doluydu… Etrafına neşeler saçardı… Gördüğü herkesle sohbet eder, sempatik tavırlarıyla kendini hemen sevdirirdi… Nurlar içinde uyu Yeldana…”

https://www.boldapp.de/2020/02/01/kirgiz-gazeteci-cinayetinde-tecavuz-iddiasi-mehmet-agar-ve-milletvekili-oglunun-adi-karisti/


Kadın gazetecinin ölümünde Mehmet Ağar’ın oğlu ile ilgili çarpıcı iddia

Elazığ’da yerel bir televizyonda çalışan Yeldana Kaharman, 29 Mart’ta evinde ölü bulundu. Kaharman’ın ölümüyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaların odağında tecavüz, AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ve babası Mehmet Ağar bulunuyor.

Şüpheli şekilde ölen Kırgız gazeteci ile ilgili başlığa mahkemeden engelleme

Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın tecavüz ettiği ve ardından öldürüldüğü öne sürülen Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman için Ekşi Sözlük’te açılan başlığa mahkeme tarafından erişim engeli getirildi.

https://www.boldapp.de/2020/02/22/supheli-sekilde-olen-kirgiz-gazeteci-ile-ilgili-basliga-mahkemeden-engelleme/


AKP’li Tolga Ağar’ın adı karışan Yeldana Kaharman vakasında yeni gelişme

Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar ile röportaj yaptıktan bir gün sonra ölü bulunan Yeldana Kaharman’ın vefatı intihar diye kayda geçse de arkadaşları “Vücuttaki morluklar Adli Tıp Raporu’nda yoktu. Kesinlikle intihar etmedi” diyor.

Elazığ’da bir yerel televizyonda çalışan 21 yaşındaki Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman’ın, 28 Mart 2019’da eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile evinde röportaj yaptıktan bir gün sonra ölü bulunduğu iddia edildi. Kayıtlara intihar diye geçen olaydan bir yıl sonra konuşan eski erkek arkadaşı E.D, “Hayat doluydu. Kesinlikle intihar etmedi. Ölümüne ilişkin etkin soruşturma yürütülmedi” diye konuştu.

BULDUĞUM NOTTA 10 YILLIK PLAN YAPTIĞINI GÖRDÜM

Kaharman’ın arkadaşı C. B. ise vefatı sonrası gittiği Yeldana’nın evinde onun el yazısı ile Rusça kaleme alınmış bir not bulduğu bilgisini verip şunları aktardı: “Bir arkadaşım yazılanları Türkçe’ye çevirdi. Yeldana’nın, önündeki 10 yılda yapmak istediklerini planladığını öğrendim. Bunu yapan biri nasıl intihar edebilir? Onu 1,5 yıldır tanıyordum. Hayat doluydu. Ölmeden bir gün önce buluştuğumuzda bacağındaki morluklar dikkatimi çekti ve kendisine sordum. O da ‘Masaya çarptım’ demişti. Ancak sonradan Adli Tıp Raporu’nda morluklarla ilgili en ufak bir şey yoktu. Morlukları görmemiş olmazlar.”

GÖÇMEN, KADIN VE İŞÇİ KİMLİKLERİ SEBEBİYLE HEDEF TAHTASINDALAR

Yaşamak İstiyoruz İnisiyatifi Üyesi Havva Cuştan ise Kaharman’ın ölümünün soruşturulmadığını, olayın kapatıldığını savundu. “Şüpheli kadın ölümü yoktur, gizlenmeye çalışılan erkek şiddeti olduğunu Şule Çet davasında gördük. Göçmen, kadın, işçi kimliklerinden dolayı bu kadınlar, erkek egemen devletin doğrudan hedef tahtası olmuştur. Devletin neden tecavüzcü-katil erkekleri koruduğunu bir kez daha Nadira ve Yeldana dosyasında da gördük” ifadelerini kullandı.

AĞAR’IN ADI KARIŞINCA ERİŞİM ENGELİ KARARI ÇIKTI

Sosyal medyada olayla ilgili Tolga Ağar üzerinden ‘tecavüz’ iddiaları da gündeme gelmişti. Öyle ki Kaharman’ın, cinsel saldırı sonrası jandarma karakoluna başvurduğu, burada Mehmet Ağar’ın arandığı, oğul Tolga Ağar’ın helikopterle bölgeden uzaklaştırıldığı, Yeldana’nın ise eve gönderildiği ve bir gün sonra da cansız bedeninin bulunduğu ileri sürülmüştü. İddialar gündeme gelince İstanbul 5’inci Sulh Ceza Hâkimliği, Ekşi Sözlük’te açılan başlığa erişim engeli getirmişti.

https://boldmedya.com/2020/09/13/akpli-tolga-agarin-adi-karisan-yeldana-kaharman-vakasinda-yeni-gelisme/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir