Karslı: ‘Erdoğan ve ekibi 15 Temmuz’u tüm teferruatıyla önceden biliyormuş’


Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, 15 Temmuz’un en az bir ay öncesinde devletin en üst makamları tarafından bilindiğini söyledi.


Karslı sosyal medya hesabı Twitter’dan, devletin önemli noktalarından hizmet etmiş bir kişiyle sohbet ettiğini belirterek, “Kendisi, 15 Temmuz olayları ile ilgili, en az bir ay önce, en üst makamlara kalkışmanın olacağını bütün teferruatıyla ve yazılı olarak bildirdiğini anlattı.” dedi.

Karslı kaynağının ayrıca şunları söylediğini ifade etti: “Yıllarca devlete hizmet etmiş ve o an için devleti idare edenlerce bilinen ve tanınan bir insan bu şahıs, genelkurmay başkanı ve adli müşavirliği dahil, onlar vasıtasıyla Cumhurbaşkanına durumu bildirdiğini, fakat bunun nazara alınmadığını ifade ettiler…”

İşte o twitler;

“Bu gün bir dosya sebebiyle, bildiklerini öğrenmek için, devlete önemli noktalarda hizmet etmiş, bir insanla sohbet ettim. Kendisi, 15 Temmuz olayları ile ilgili, en az bir ay önce, en üst makamlara kalkışmanın olacağını bütün teferruatıyla ve yazılı olarak bildirdiğini anlattı.”

“Yıllarca devlete hizmet etmiş ve o an için devleti idare edenlerce bilinen ve tanınan bir insan bu şahıs, genelkurmay başkanı ve adli müşavirliği dahil, onlar vasıtasıyla Cumhurbaşkanına durumu bildirdiğini, fakat bunun nazara alınmadığını ifade ettiler…”

“Ya bir yürekli savcı vasıtasıyla ya da mecliste doğru dürüst bir araştırma olsa, masum anadolu insanlarının, nasıl tuzaka dürüşüldüğü, onları yakan asıl faillerin ise, elini kolunu sallayarak gezdiği bütün açıklığıyla ortaya çıkacaktır. Ölmeden Rabbim bunu görmeyi nasib edecek…”

“Cemaatler ihtilal yapmaz, hatta yapamaz, çünkü silahı, topu, tüfeği yoktur, çeteler ihtilal yapar…”

http://aktifhaber.com/siyaset/karsli-erdogan-ve-ekibi-15-temmuzu-tum-teferruatiyla-onceden-biliyormus-h141474.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir