İran füzesinin yolcu uçağını vurma anı

New York Times’ın yayınladığı videoda, Ukrayna’ya ait yolcu uçağının bir füzeyle vurulduğu görülüyor. Tartışılan nokta yanlışlıkla mı kasıtlı mı?


New York Times, İran’ın Irak’taki ABD üslerini bombaladığı gece düşen ve 176 kişinin ölümüne sebep olan Ukrayna Havayolları’na ait uçağın havada füzeyle vurulduğunu doğruladı.New York Times, ulaştığı bir videoyla İran’ın Irak’taki ABD üslerini bombaladığı gece düşen ve 176 kişinin ölümüne sebep olan Ukrayna Havayolları’na ait uçağın havada bir füzeyle vurulduğunu doğruladı.

İran’ın ABD’ye ait Irak’taki hedeflere 22 füze attığı saldırıdan saatler sonra meydana gelen uçak kazasına “yanlışlıkla” bir İran füzesinin sebep olduğunu düşünüyor.  Amerikan televizyonlarına bağlanan yorumcular, İran’ın saldırısından sonra olası bir ABD hava saldırısına karşı hava savunma sistemlerini aktif ettiği ve sistemin yolcu uçağını savaş uçağı olarak algılamış olabileceği belirtiliyor.
Bahsi geçen görüntülerde füzenin uçağa isabet ettiği anda küçük bir patlamanın meydana geldiği ancak uçağın direkt olarak düşmediği görülüyor. Ukrayna Havayolları’na ait uçak bir süre daha havada kalmaya çalışıyor ve

Times’ın tespitlerine göre Tahran’da havalandığı havalimanına dönüş yapmaya çalışıyor.

Rotasını havalimanına çeviren uçak kısa bir süre sonra yere çakılıyor ve büyük bir patlama meydana geliyor.

http://aktifhaber.com/dunya/iran-fuzesinin-yolcu-ucagini-vurma-ani-h141485.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir