Harbiyelilerin Melek annesine kumpas!


Akit TV’den kirli tezgah; Melek Çetinkaya tutuklandı

HABER | İLKER DOĞAN 

Darbeye teşebbüs iddiasıyla müebbet hapis cezasına çarptırılan oğlu Furkan Çetinkaya ve harbiyeli öğrenciler için ‘adalet’ isteyen Melek Çetinkaya tutuklandı. Önceki gün gözaltına alınan Çetinkaya’nın tutuklanmasına gerekçe olarak, geçtiğimiz hafta Akit TV’de katıldığı programda kullandığı ifadeler ve ‘kişilik özellikleri’ gösterildi. Çetinkaya söz konusu programda bir soru üzerine, kendilerine ‘fetö’cü’ denilen insanlardan bazılarıyla yıllarca komşuluk yaptığını söylemiş ve “Benim tanıdıklarım tertemiz insanlardı. Onlara terörist diyemem.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir başka soru üzerine ise Çetinkaya, kendisinin yargı makamı olmadığına vurgu yaparak, “Ben Fethullah Gülen’i tanımadığım için teröristtir diyemem’’ karşılığını vermişti. Çetinkaya’ya, ‘basın yoluyla suç ve suçluyu övmek’ iddiasıyla gittiği mahkemede, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlaması yöneltildiği öğrenildi. Çetinkaya, tutuklandı.

Melek Anne’nin Akit TV’deki programdan hemen sonra apar topar tutuklanması, ‘kumpas’ iddialarını da gündeme getirdi. Natali Avazyan, Sezgin Tanrıkulu gibi çok sayıda aydın, Melek Çetinkaya hakkında programdan hemen sonra jet hızıyla soruşturma açıldığına dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kamuoyu, “Melek Çetinkaya, tutuklayacak bir gerekçe uydurmak için mi programa çıkarıldı?” sorusuna cevap arıyor.

”80 darbesinde üsteğmen olan Hulusi Akar nasıl Milli Savunma Bakanı oluyor?Asteğmen Binali Yıldırım nasıl Başbakan oldu?” dedi yayın bitti..YAYININ TAMAMINI İZLE ⤵️https://buff.ly/3gSBmNK

15 Temmuz’dan sonra müebbet hapis cezasına çarptırılan Harbiyeli oğlu Furkan Çetinkaya ve tüm tutuklu Harbiyeli öğrenciler için ‘Adalet’ eylemleriyle tanınan Melek Çetinkaya, en sonunda tutuklandı! Melek Anne, oğlu nezdinde tüm masumlar için verdiği ‘adalet’ mücadelesiyle’ adını demokrasi ve hukuk tarihine yazdıran isimlerden biri olarak gösteriliyor. Onlarca kez gözaltına alındı, para cezası kesildi, eşi tehdit edildi ama o ‘adelet’ istemekten hiç bıkmadı. Devlete emanet ettiği oğlunu, esir tutulduğu demir parmaklıkların arkasından alabilmek için çırpındı.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ DE ENGELLENDİ

19 Ocak’ta Ankara’dan Silivri’ye başlatacağını duyurduğu ‘Adalet’ yürüyüşü engellendi. Darp edilerek gözaltına alındı. 1.5 saat ayakta yüzü duvara dönük bekletilen Çetinkaya, daha sonra sadece erkek polislerin bulunduğu alanda tutulmuş ve yerde yatmak zorunda bırakılmıştı. İki gün süren sorgunun ardından ‘adli kontrol’ şartıyla serbest bırakıldı. İlerleyen günlerde oğlu Furkan Çetinkaya’nın cezaevinde hücre cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

POLİSLER EVİNDE TACİZ ETTİ

Geçtiğimiz ay sonunda ise polisler tarafından evi basılarak taciz edildi. İfade için hafta içinde karakola çağrılan Çetinkaya kendisini karakoldan telefonda arayan polis memuruna hangi gün ifadeye geleceği söylemesi ne rağmen sabah erken saatlerde ısrarla yumruklanan kapıyı açtı. Kapıyı kırarcasına yumruklayan kişi sivil polisti.

AKİT TV’DEN KUMPAS Melek Çetinkaya, son olarak Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın konuğu oldu. Oğlunun Recep Tayyip Erdoğan döneminde askeri okula girdiğini anlattı. Dağıstanlı’nın, “Siz bu f.töye nasıl bakıyorsunuz, terör örgütü diyebiliyor musunuz?” sorusu üzerine ise Çetinkaya, “Ben bundan ziyade oğlumun masumiyetini konuşmak için geldim. ‘Nasıl görüyorsunuz’ derken neyi kast ediyorsunuz ben anlamadım.” dedi. Fatih Dağıstanlı’nın, “Siz bu örgütü iyi biliyorsunuzdur zira her mahallede vardılar.” diyerek ısrarlı ve maksatlı soruları üzerine Çetinkaya, “Tabi ki vardılar. Benim üst komşum bir kurumun genel müdürüydü. Bunları nasıl görüyorsunuz derken, bu yargının kararı. Herkesin mahkemesi devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ancak Fatin Dağıstanlı, ısrarla Cemaat hakkında ne düşündüğünü sordu. Dağıstanlı’nın “Ben ‘Fethullah Gülen bir teröristtir.’ diyebiliyorum. Siz diyebiliyor musunuz?” sözleri üzerine Melek Çetinkaya, “Ben Fethullah Gülen’i tanımadığım için ‘teröristtir’ diyemiyorum. Ama benim komşularım oldu cemaatten. Arkadaşlarım oldu. Ben bu insanların tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum. Üst komşum en küçük bir gürültü yapsa, ‘hakkınızı helal edin bugün misafir geldi fazla gürültü yaptık’ derlerdi. Hasta olsanız, evinize çorba yapar getirirdi. Cumhurbaşkanı da dedi ya ‘üstü ihanet, ortası ticaret, altı ibadet’. Biz ihanet tabakasını tanımadığımız için ben ‘terör örgütüdür’ diyemiyorum. Çünkü terör örgütü dediğim zaman ben tanıdığım bütün insanlara terörist demiş olurum.” ifadelerini kullandı.

DAĞISTANLI: ÇOCUĞUNUZU ONLARIN OKULUNA GÖNDERMEMİŞSİNİZ?
ÇETİNKAYA: GÖNDERMEDİM ÇÜNKÜ PARAM YOKTU!

Fatin Dağıstanlı’nın “Ama siz çocuğunuzu onların okuluna göndermemişsiniz!” sözlerine ise şöyle karşılık verdi: “Param yoktu çünkü! Param olsa o okulun eğitimi çok güzeldi. Gönderirdim. Ama paramız yoktu. Neden okumasın ki, zaten üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olduğu yazmıyor mu? Berat Albayrak nerede okudu? Melih Gökçek’in oğlu nerede okudu? Bekir Bozdağ’ın çocukları nerede okudu? Onların çocukları orada okuyor suçlu olmuyor da Melek Çetinkaya’nın çocuğu orada okuyunca neden suçlu oluyor?”

TUTUKLANMA GEREKÇESİ: KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ!

Melek Çetinkaya’nın açıklamaları ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı jet hızıyla harekete geçti. Melek Çetinkaya hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınması ardından çıkarıldığı Küçükçekmece Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘Basın yoluyla suç ve suçluyu övmek’ ve ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından tutuklandı. AKP rejimi, bir anneyi daha tutuklamış oldu. Mahkemenin tutuklama kararının gerekçeleri arasındaki ‘şüphelinin dosyaya yansıyan kişilik özellikleri’ ifadesi dikkat çekiciydi.

https://www.tr724.com/kuytul-akit-tv-melek-cetinkayaya-kumpas-kurdu/


Kuytul: Akit TV Melek Çetinkaya’ya kumpas kurdu!


Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’nın Akit TV’de kurulan kumpas sonucu tutuklandığını söyledi.

Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Melek Çetinkaya’nın tutuklanmasına tepki gösterdi. Melek Çetinkaya’nın tutuklanmasının zulüm olduğunu kaydeden Alparslan Kuytul, Akit TV’nin, ‘‘Melek Çetinkaya’nın tutuklanması zulümden ibarettir. Bu zulümde Akit TV’nin de payı var. Akit TV, gördüğüm kadarıyla muhalifleri ekrana çıkartıp onlara kumpas hazırlıyor. Programa çağırmıyorlar, aslında tuzağa çağırıyorlar. Beni de çağırmışlardı, gitmedim.’’ İfadelerini kullandı.

DİYARBAKIR ANNELERİ ANNE DE, BU KADIN ANNE DEĞİL Mİ?

Melek Çetinkaya’nın 15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan askeri öğrenci olan Taha Furkan Çetinkaya’nın derdine düşen bir anne olduğuna dikkat çeken Kuytul sosyal medyada sıralı tweetinde şunları dile getirdi: ‘‘Kadın kendi çocuğunun derdine düşmüş, çocuk daha askeri okul talebesi. Askeri okul talebeleri, komutanlarına itaat ederler ve kanuna göre suçlanamazlar. Buna rağmen çocuğa müebbet hapis vermişler. Bir anne, yüreği yanıyor ve her gün eylem yapıyordu. Bütün mesele bundan ibarettir. “Sen misin eylem yapan, sen misin her gün ‘Türkiye’de adalet yok’ diyen, sen misin Ankara polisini uğraştıran! O zaman biz de sana böyle yaparız.” diyorlar. İnşallah bu tuzağı hazırlayanların başlarına da bir gün aynısı gelir. Çok insanın canını yakıyorlar. Şimdi güç ellerinde, istedikleri gibi at koşturuyorlar. Nasılsa bu devran bir gün değişir. Ya bu dünyadaki mahkemelerde hesap verirler yahut ahirette Allah’ın mahkemesinde. Bu kadının kimseyi övdüğü falan yok. Bir ev kadını, çocuğunun derdine düşmüş bir anne. Diyarbakır anneleri anne de, bu kadın anne değil mi?”

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezaları alan Harbiyeli askeri öğrencilerin en büyük savunucularından olan Askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, Akit TV’den Fatin Dağıstanlı’nın ‘Pazar Manşeti’ programının konuğu olmuştu. Video oynatıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir