Ecevit’e yazar kasa atılmasını hatırlattı: İsyan eden esnaf çay kazanı fırlattı


Tam kapanma ile geçim sıkıntıları yaşayan esnafın isyanı artarak devam ediyor. Manisa’da bir kahveci, çay kazanını fırlatarak, “Lanet olsun böyle esnaflığa. Bana bir kez bile devletten yardım gelmedi” dedi.

Özellikle pandemi döneminde dükkanlarının kapalı olması ve devlet desteğinin de olmaması nedeniyle Türkiye’de birçok esnaf batma noktasına geldi. Her gün “batıyoruz” diyen esnafa bu kez Manisa’dan destek geldi.

Manisa’da Ufuk Üçkan isimli bir kahvehane işletmecisi, sosyal medya hesabından  paylaşım yaparak sitem etti. Üçkan dükkanındaki çay kazanını fırlatarak hükümete tepki gösterdi.


“LANET OLSUN BÖYLE ESNAFLIĞA”

Kahvehane işleten esnaf, “Lanet olsun böyle esnaflığa. Korona bitirdi bizi. Tek bir yardım bile gelmedi. Ben bırakıyorum artık” ifadelerini kullandı.

“ESNAFIN SESİ DUYULSUN”

Esnafın sesini duyurmak için böyle bir video çektiğini belirten Üçkan, “Ben 21 yıllık esnafım, torunuma harçlık bile veremiyorum. Esnafın sesi duyulsun diye böyle bir video çektim” ifadelerini kullandı.

2001 krizinde de dönemin başbakanı Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatılmış, bu olay dönemin ekonomik krizinin sembolü olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir