Diktatör ülkelerde gözaltına alınmak için farklı düşünmek yeter, aktroller ve yandaş medya hedef gösterdi, gözaltına alındı!


Sosyal medyada AKP iktidarı aleyhine paylaşımlar yapan Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı. Aktrol ve yandaş medya Kulaçoğlu hakkında twitter’da İsimsizler Hareketi’ni kurarak kargaşa yaratmaya çalıştığı yönünde paylaşımlar yapıp hedef göstermişti.

Sosyal medyada ‘İsimsizler Hareketi’ adı altında platform kurduğu yönünde haberlerle hedef haline gelen Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındığını duyurdu. Ayvalık’ta bulunduğu öğrenilen Kulaçoğlu, twitter hesabından saat 16.22’de “Gözaltına alınıyorum” diye paylaşımda bulundu.

REDHACK SORUŞTURMASINDA DA 2 KEZ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Taylan Kulaçoğlu, RedHack soruşturması kapsamında 2013 yılında iki kez gözaltına alınan, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenmesi sonrası gözaltına alınmıştı. Kulaçoğlu bir süredir yapılan haberler ve sosyal medya saldırıları ile hedef gösterildiğini ve düğmeye basıldığını söylemişti.

AKP’NİN PROPAGANDA ORGANI SABAH HEDEF GÖSTERMİŞTİ

AKP’nin propaganda organı Sabah’ta çıkan haberde Kulaçoğlu hakkında şu ifadeler kullanılmıştı: “Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu ‘İsimsizler Hareketi’ adı altında Twitter’da bir hesap açtı. Telegram’da da bir kanal açarak örgütleme faaliyeti başlattı. Kulaçoğlu, ‘Bizden olanları İsimsizler Hareketi’ne üye yapın’ diyerek bunu takipçilerine duyurdu. İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye’de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyor. Gezi Kalkışması’nda olduğu gibi sosyal medyadan ‘gezivari’ bir ayaklanma özlemi duyduğu yine paylaşımlarından ortaya çıkıyor.”

https://www.tr724.com/aktroller-ve-yandas-medyanin-hedef-gosterdigi-kulacoglu-gozaltina-alindi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir