Alman ZDF kanalından çarpıcı haber! DİTİB imamları fişleme yapıyor, MİT’e çalışan gayrı resmi casus sayısı 8 bin!


Almanya’nın ikinci devlet televizyon kanalı ZDF’de yayınlayan haberde, Almanya’da Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) çalışan yaklaşık 8 bin kişinin olduğu belirtildi.  ZDF muhabirleri Simone Müller ve Susana Santina tarafından hazırlanan haber dosyasında Türk istihbaratının Almanya’da nasıl çalıştığı gözler önüne serilirken, Diyanet’in Almanya kolu olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) ise bir fişleme merkezi olarak çalıştığı kaydedildi.

Yaklaşık 3 milyon Türkün yaşadığı Almanya’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhaliflerinin tek tek fişlenmesi Almanya’nın ikinci devlet televizyon kanalı ZDF’de haber dosyası olarak yayınlandı. ZDFzoom muhabirleri Simone Müller ve Susana Santina tarafından hazırlanan haberde Erdoğan’ın sisteminin nasıl çalıştığı izleyicilere aktarıldı.

15 Temmuz’dan sonra başlayan cadı avı nedeniyle Almanya’ya sığınan 18 yaşındaki bir Türk mülteci ile görüşen Simone Müller ve Susana Santina, Hesse’deki DİTİB camisinin imamı ce cemaati tarafından önce 18 yaşındaki gencin dövüldüğü ardından da imam tarafından Berlin’deki Türk büyükelçiliğine Gülen destekçisi olarak fişlendiğini anlattı.

Eskiden gayrı resmi olarak MİT’e çalışan bir kişiyle görüşen Alman gazeteciler Türk gizli servisinin nasıl çalıştığını haberde deşifre etti. Haber dosyasında Alman istihbarat uzmanı Erich Schmidt-Eenboom ile de görüşen ZDFzoom muhabirleri Simone Müller ve Susana Santina, Türk ve Alman istihbaratı arasındaki bağlantıları ve MİT’in Almanya’da faaliyetlerini nasıl sürdürdüğünü de anlattı.

Alman istihbarat uzmanı Erich Schmidt-Eenboom, Alman topraklarında MİT’e çalışan gayri resmi casusların sayısının yaklaşık 8 bin kişi olduğunun tahmin edildiğini söyledi. Alman hükümetini sert bir dille eleştiren Schmidt-Eenboom, hükümetin anayasada belirtilen koruyucu işlevini yerine getirmediğini kaydetti.

https://www.tr724.com/alman-zdf-kanalindan-carpici-haber-ditib-imamlari-fisleme-yapiyor-mite-calisan-gayri-resmi-casus-sayisi-8-bin/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir