AKP’li hâkim Nazilere özendi! Masumların idam edilmelerini istedi


Cemaat soruşturmalarıyla ilgili bir kitap hazırlayan Hâkim Selami Turabi, 15 Temmuz’dan sonra cadı avı sonucu tutuklanan on binlerce insanın idamla cezalandırılmasını ve ibreti alem için aleni infaz edilmesi gerektiğini yazdı.

AKP tarafından kritik görevlere atanan Doç. Dr. Hâkim Selami Turabi’nin ‘Terör Örgütleri ve Terör Suçları’ isimli kitabında yazdığı skandal ifadelerle adeta Nazilere özendi. Hukukçu kimliğiyle kitap yazan Turabi’nin “Hatta yeri olmamakla birlikte bu tarz devletine ve milletine ihanet edenlerin behemehâl ‘idam cezasıyla cezalandırılması’ ve ibreti alem için aleni infaz edilmesinin ‘gerçek adaletin’ gereği olduğu düşüncesindeyiz.” İfadeleri kullanması dikkat çekti.

Kitabında cemaat soruşturmalarına yönelik “FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmalarıyla ilgili slogan haline getirdiğimiz duruş şöyledir.’’ diyen Turabi, ‘‘Ne merhamet ne eziyet illa adalet, illa adalet.’ Bu örgütün panzehirinin adalet olduğunu düşüncesindeyiz. Ne küçümseyerek azılı üyelerinin cezasız kalması, ne de eziyet edilerek haksız konuma düşülmesi taraftarız.” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanlığında Genel Müdür Yardımcısı, Dış İlişkileri ve AB Genel Müdürlüğü, Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Doçenti, Anayasa Mahkemesi Eski Raportörü titrine sahip olan Hakim Selami Turabi’nin skandal sözlerine sosyal medyada tepki gösterildi.

https://www.tr724.com/akpli-hakim-nazilere-ozendi-masumlarin-idam-edilmelerini-istedi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir