AKP’den bürokraside ‘cemaati kullandık’ itirafı!


CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, Hizmet Hareketi’nin kendileri tarafından kullanıldığı itirafından bulundu.

Ayvalı, 2002’de iktidara geldiklerinde kadrolarının bulunmadığını ve bundan dolayı Cemaat’i kullanıklarını söyledi.

Ayvalı daha sonra, “İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta f.tö vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık.” dedi.

İşte o itiraflar;


CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında cemaate kurulan kumpası ağzından kaçıran AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı istifa etti.

CNN Türk’te Hizmet Hareketi’nin kendileri tarafından kullanıldığı itirafında bulunan Ayvalı, “FETÖ’yle AKP kol kola girdiyse bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı” diyen AKP Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı istifa etti.

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, partisinin zarar görmemesi için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AKP’NİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN İSTİFA ETTİ

Ayvalı’nın açıklamaları şöyle: ‘‘Dün akşam CNN TÜRK’te geçmişte siyaset üzerinde vesayet oluşturmak isteyen darbeci Kemalist anlayış ve FETÖ’nün güç mücadelesine ilişkin sözlerim farklı noktalara çekilmiş ve benim üzerimden partime zarar vermek isteyenler topluca bir dezenformasyon oluşturmuşlardır. Partim ve davam benim için son derece değerlidir. Partimin zarar görmemesi adına iki yıldır onurla yürüttüğüm Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılıyorum.’’

http://Kumpası ağzından kaçıran Emre Cemil Ayvalı istifa etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir