AKP’den Ayasofya’nın ibadete açılması önerisine ret!


Ayasofya’nın cami olarak tekrar kullanıma açılmasıyla ilgili olarak İYİ Parti tarafından TBMM’ye verilen öneri AKP’nin oylarıyla ret edildi.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Ayasofya’nın ibadete açılması önerisine şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak.” dedi.

İYİ Parti’nin Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasıyla ilgili TBMM’ye verdiği önerge hakkında Genel Kurul’da konuşan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, “Şu an Danıştay’da bir dava görülmektedir. Burada araştırmanın daha ötesindeyiz. Artık karardan sonra gerekli adımlar atılacaktır. Meclis’i o adımlarla, çalışma noktasında davet edeceğiz. Bu anlamda İYİ Parti’nin grup önerisine ‘hayır’ oyu vereceğiz. İnşallah temmuz ayı içerisinde de gerekli adımlar atılacaktır.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun imzası ile sunulan önerge, AKP’nin ret, MHP ve HDP’nin çekimser oyları ile reddedildi.

https://www.tr724.com/akpden-ayasofyanin-ibadete-acilmasi-onerisine-ret/


Babacan: İktidar ne zaman sıkışsa Ayasofya’ya gündeme gelir!

Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması tartışmalarına katılan Demokratik ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “İktidar, iç politikada ne zaman sıkışsa Ayasofya gündeme gelir.” dedi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP iktidarın yaptığı tek şeyin gündemi değiştirmek olduğuna dikkat çeken Babacan, şöyle konuştu: “İktidar iç politikada ne zaman sıkışsa Ayasofya gündeme gelir. Toplumsal sorunlar bu kadar büyürken yapabilecekleri tek şey gündemi değiştirmek. İktidar şu an bunu yapıyor. Bunlar suni gündemler; memleketin gerçek meseleleri var.”

BABACAN: TÜRKİYE’DE VERİLERE GÜVEN SORUNU VAR

AKP’nin para bastığı için Türk Lirası’nın sürekli değer kaybına uğradığına işaret eden Babacan, “Güven ve itibar sonsuz sermayedir. Bunlar olmadan ekonominin toparlanması mümkün değil.”dedi.

Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin en önemli ihtiyacı güven ve itibardır. Güveni sağlamak için söz vereceksiniz ve uygulayacaksınız. Türkiye’de verilere güven sorunu var. Bütün bağımsız kurumlarda olduğu gibi TÜİK’te de siyasi baskı olduğu gerçek. İktidarın açıkladığı rakamlarla vatandaşın hissettiği, yaşadığı arasında fark var. Türkiye’nin Millî geliri 2013’te 952 milyar dolardı, bu sene 650 milyar dolara düşmüş. Şu anda Türkiye’nin yaşadığı, içe kapanma ve küçülmedir. Türkiye’yi kapatırsanız, sonuç bu olur.”

https://www.tr724.com/babacan-iktidar-ne-zaman-sikissa-ayasofya-gundeme-gelir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir