AKP, ‘Yahudi dostu’ görünmek için ABD’li lobilere 65 milyon dolar vermiş – Kudüs kan ağlarken Erdoğan Marmaris’te tatil yapıyor

CHP’li Aykut Erdoğdu, AKP hükümetinin ABD’deki Yahudi lobisine devlet bütçesinden 65 milyon dolar rüşvet verdiğini söyledi.

Konuya ilişkin belgeler yayınlayan Erdoğdu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u da etiketleyerek yaptığı paylaşımlarda, “1- Hele şuna bir cevap ver… Bu belgeler sizin “Pro Jewish” “Pro Israel” yani “Yahudi Dostu” “İsrail Yanlısı” olduğunuzu ispatlamak için ABD’de lobi şirketleri ile anlaşma yaptığınızı söylüyor… Yapılan anlaşma gereği lobi Şirketleri sizler adına “Yahudi Liderlerle” görüşecek… 2- ABD’de bulunan Lobi Şirketlerine “İsrail Yanlısı” olduğunuzu ispatlasın diye bütçeden toplamda 65 milyon dolar ödemişsiniz… Şimdi soruyorum… Bu belgeler doğru mu? Eğer doğruysa hiç utanmanız yok mu? Göreceksiniz cevap vermeyip ölü taklidi yapacak…” ifadelerini kullandı.

Erdoğdu’nun paylaştığı belgelere göre AKP, ‘Yahudi dostu’ görünmek için devletin bütçesinden ABD’li lobi şirketlerine 65 milyon dolar para aktarıyor.

Aykut Erdoğdu, söz konusu iddiaları geçtiğimiz yıllarda da dile getirmiş ancak konuyla ilgili tatmin edici bir cevap alamamıştı.


Özgür Özel’den Fahrettin Altun’a: Kudüs kan ağlarken Erdoğan niye Marmaris’te tatil yapıyor?

Kılıçdaroğlu’nu ‘ucuz siyasi hesap’ yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a cevap veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ‘‘Hadsiz, şuursuz…  Kudüs kan ağlarken Erdoğan niye Marmaris’te tatil yapıyor? Seçim talebi elbette tatil aymazlığından çok daha meşrudur.’’ dedi. Tam kapanma döneminde ‘en kötü ihtimalle Türkiye’deyim’ açıklaması yapan AKP’li Cumhurbaşkanı bayram tatili için Marmaris’i tercih etti.

Geçim sıkıntısı nedeniyle onlarca esnaf ve vatandaşın intihar etmesine gözlerini kapatan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz’ demesinin ardından erken seçim isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘ucuz siyasi hesap’ yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel tepki gösterdi.

“SİZE DE ANCAK BU YAKIŞIR!”

Erken seçim isteyen Kılıçdaroğlu’nun Twitter paylaşımını alıntılayan Fahrettin Altun, “Ramazan Bayramı’nda Kudüs kan ağlarken siz yine ucuz siyasi hesaplarla sosyal medyada boy gösteriyorsunuz. Size de ancak bu yakışır!” ifadelerini kullandı.

Kudüs kan ağlarken Kılıçdaroğlu’nun ucuz siyasi hesap yapmakla suçlayan Fahrettin Altun’a cevap ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özel, “Hadsiz, şuursuz…  Kudüs kan ağlarken Erdoğan niye Marmaris’te tatil yapıyor? Seçim talebi elbette tatil aymazlığından çok daha meşrudur!” dedi.

KUDÜS KAN AĞLARKEN ‘EN KÖTÜ İHTİMAL’ MARMARİS TATİLİ

3 haftalık tam kapanma açıklamasını yaptıktan sonra gazetecilerin “Tam kapanma döneminde İstanbul’da mısınız?” sorusuna Erdoğan “En kötü ihtimalle Türkiye’deyim” cevabını vermişti. Erdoğan bayram tatili için yine Marmaris’i tercih etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir